Zabawy edukacyjne „Moje warzywko – odgadnę szybko, potrzebna pomoc – jaki to owoc?” były wstępem do realizacji w grupie 0a w naszej szkole 11 edycji projektu „ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM”, organizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska. Ma on na celu zapoznanie dzieci z wartościami odżywczymi warzyw i owoców oraz zachęcenie ich do codziennego spożywania warzyw i owoców zróżnicowanych smakowo i kolorystycznie. Nie zabrakło nam pomysłów na ciekawe zajęcia dydaktyczne, muzyczno- ruchowe, plastyczne, a także oparte na działaniu dzieci- jak robienie szaszłyków owocowych czy kiszenie kapusty. Cała klasa brała udział w szkolnym Święcie Dyni oraz w konkursie plastycznym „Dynia- jesienny skarb”, uzyskując II i III miejsce, wyróżnienia, dyplomy i nagrody.
                                                                                                                                                                                                                                                  Danuta Jamroży

By admin