Jak co roku 8 października na Jasnej Górze odbył się ogólnopolski zjazd Szkół im. Jana Pawła II. W uroczystościach wzięły udział szkoły z różnych części naszego kraju. Mimo panującej pandemii oraz obostrzeń sanitarnych, jak co roku Jasna Góra przyjęła młodych pielgrzymów. Przed tronem Matki Najświętszej – Czarnej Madonny prosiliśmy dobrego Boga o potrzebne łaski, opiekę i zdrowie dla naszych szkół, rodzin i naszego kraju. W przebieg uroczystości włączyła się również nasza szkoła. Dziewięcioosobowa reprezentacja, nie tylko była obecna na tym pięknym wydarzeniu wdzięczności i wiary, lecz również włączyła się w jego czynny przebieg. Dwoje z naszych uczniów szkoły prowadziło modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia przed rozpoczęciem Mszy Świętej polecając nasze intencje Miłosiernemu Bogu. Również w czasie Mszy Świętej zanosili błagania do Dobrego Boga przez ręce Maryi, odczytując wezwania Modlitwy Wiernych. Każdy z radością, umocniony wiarą i świadectwem innych powrócił do swojego domu.

By admin