16. X. to Święto naszej szkoły – Dzień Patrona. Rozpoczęliśmy go od uczestnictwa we Mszy św., podczas której, ks. Damian przypomniał mam słowa św. Jana Pawła II „Musicie od siebie wymagać, choćby inni od was nie wymagali” i ich aktualności w naszym życiu. Przez ręce Czarnej Madonny, prosiliśmy o wstawiennictwo naszego Patrona. Druga część świętowania odbyła się na hali sportowej, gdzie przy wspólnym śpiewie pieśni i piosenek o naszym Patronie, każda klasa zaprezentowała okrzyk dla Jana Pawła II z elementami dekoracji papieskiej. Były one oceniane w formie konkursu. Z radością i dumą wybrzmiewały słowa: „św. Janie Pawle II-bądź naszym drogowskazem. Prowadź nas przez życie”; „Święty Jan Paweł II wielkim Polakiem był, w zgodzie z Bogiem żył. Kochał Boga i ludzi i nigdy się nie nudził”; „ Jan Paweł II – Rycerz Królowej Nieba”; „ W górę serca. Sursum  Corda”; „Kochamy Patrona naszego – Jana Pawła II”; „Należę do Ciebie Boże Ojcze. Broń mnie! Wybieram Ciebie! Amen”; „Prawda. Pokój. Dobro.”Niechaj trwa nauczanie JPII”. Zwyciężyła klasa VII a zawołaniem : „Ojcze Święty – Pamiętamy! Wdzięczność w sercach mamy”. Na koniec wszyscy zebrani na hali – z radosnym powiewem fag papieskich zaśpiewali hymn „Bo nie zastąpi Ciebie nikt”. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku. Dziękujemy Ci Janie Pawle II za te wspaniałe chwile modlitwy i radości.

By admin