W dniu 25 czerwca 2021r. zakończyliśmy kolejny rok szkolny, dla klas ósmych ostatni rok w naszej szkole, dla innych kolejny. Dziwny to był rok- ale uczniowie jak zawsze szczęśliwi i pełni nadziei- odebrali świadectwa z rąk wychowawców i z uśmiechem na twarzach udali się na wakacje. Życzymy WSZYSTKIM  aby były: ZDROWE, SŁONECZNE, PEŁNE DOBRYCH, NIEZAPOMNIANYCH WRAŻEŃ.

Uroczystości w Szkole Podstawowej rozpoczęły się zbiórką na placu szkolnym, skąd przeszliśmy na Mszę Świętą. Wspólnie z nami świętowali również uczniowie z Zespołu Szkół im. W. Witosa w Zarzeczu. Radośnie dziękowaliśmy Panu Bogu za miniony rok szkolny. Mszę świętą koncelebrował Ks. Proboszcz Radosław Maziarz i ks. Damian Matusz, którego również żegnamy w tym roku. Księdzu Damianowi życzymy wielu obfitości Łask Bożych. Niech Pan Jezus prowadzi- Dziękujemy za wszelkie dobro jakie stało się za Księdza udziałem.

Następnie przeszliśmy przed figurę Patrona, tam odśpiewaliśmy Hymn państwowy, złożono kwiaty i znicze i odśpiewaliśmy „Barkę”

Dalsza część uroczystości odbyła się na hali sportowej: wprowadzenie sztandaru, hymn szkoły, powitanie gości, wręczenie stypendiów Wójta Gminy Zarzecze- laureatom konkursów kuratoryjnych.

Pożegnaliśmy też długoletnich pracowników szkoły: Pana Jerzego Kałamarza- długoletniego kierowcę autobusu szkolnego oraz panią Wandę Płocica- pracownicę przedszkola. Dziękujemy im za wszystkie lata pracy.

Kolejno Dyrektor Szkoły Krzysztof Majkowski przystąpił do wręczenia listów gratulacyjnych rodzicom, nagród książkowych i świadectw z wyróżnieniem uczniom klas ósmych, oraz wszystkim uczniom.

Ważną częścią uroczystości zakończenia roku szkolnego jest przekazanie sztandaru. Moment kiedy serca wszystkich „drżą”, uczniowie żegnają się ze sztandarem, często towarzyszy temu pierwsza łza. Po wyprowadzeniu sztandaru uczniowie klas I-III udali się na rozdanie nagród i świadectw do szkoły natomiast Dyrektor Majkowski rozdawał świadectwa z paskiem i nagrody książkowe uczniom klas IV-VII.

Ostatnią częścią uroczystości było pożegnanie klas ósmych przez siódme i pożegnanie ze szkołą klas ósmych. Świadomość że coś- już nie wróci, nie da się cofnąć czasu i czeka nieznane, wywołuje emocje- pozytywne emocje: wdzięczności, tęsknoty ale i smutku.

Dziękujemy Rodzicom za pomoc w organizacji uroczystości, Dziękujemy WSZYSTKIM, którzy zechcieli odpowiedzieć na nasze zaproszenie, Dziękujemy Kolegom i Koleżankom Nauczycielom za kolejny rok współpracy. Dziękujemy paniom z Obsługi i administracji szkoły, które wykonują swoje obowiązki w ciszy, ale bez nich szkoła by nie funkcjonowała. Dziękujemy Panom Dyrektorom za wsparcie i okazaną pomoc. I w końcu dziękujemy Wam Drodzy Uczniowie za to że jesteście.

Naszym KLASOM ÓSMYM życzymy aby z nadzieją szli w przyszłość pamiętając „tylko załóż wygodne buty, masz do przejścia całe życie”… Jan Paweł II

Wychowawcy klas VIII

By admin