Finał projektu  pn. „ Teatr w Sieci Natenczas”  był zwieńczeniem warsztatów teatralnych przeprowadzonych początkowo online, a następnie w Akademii Aktorskiej „Artysta” w Rzeszowie. Naszą grupę przygotowywała aktorka p. Magdalena Kozikowska- Pieńko.

          W ubiegły piątek na Dużej Scenie Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie zaprezentowała się grupa uczniów z naszej szkoły: Anna Balawender, Michał Broda, Alan Klimko, Julia Magoń, Milena Trojanowska oraz Jakub Broda i Gabriel Kwaśniak. Uczniowie przedstawili fragm. sztuki „Piaskownica”.

Jury w składzie:

  • Iwona Bereś – Starszy wizytator – koordynator ds. wdrażania podstaw programowych oraz koordynator doradztwa metodycznego w Podkarpackim Kuratorium Oświaty,
  • Magdalena Mróz – Główny specjalista w Departamencie Kultury i Ochrony Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego,
  • Jan Nowara – Dyrektor Teatru im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie

postanowiło przyznać dwa indywidualne wyróżnienia za grę aktorską dla uczniów naszej szkoły Gabriela Kwaśniaka i Julii Magoń .

          Nagrody wręczyli dyrektor Departamentu Kultury i Ochrony Dziedzictwa Narodowego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego Robert Godek oraz Podkarpacki Kurator Oświaty Małgorzata Rauch.

Na scenie zaprezentowało się 137 uczniów z 23 szkół z Podkarpacia.

          Wydarzenie zrealizowane w ramach Przestrzeni Sztuki Rzeszów. Projekt finansowany był  ze środków Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu a realizowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Instytut Muzyki i Tańca.

          Serdecznie dziękujemy p. Magdalenie Kozikowskiej- Pieńko za przygotowanie naszych uczniów, a także p. Wójtowi Gminy  Zarzecze Tomaszowi Buremu za pomoc w realizacji projektu.

By admin