Z okazji Dnia Dziecka- uczniowie klas ósmych wraz z wychowawcami, p. pedagog i p. Lilianą Dziedzic wybrali się na spływ kajakowy do Obroczy skąd rzeką Wieprz płynęli do Zwierzyńca.

Piękna pogoda i pejzaże roztocza towarzyszyły na cały dzień, wszystkim dopisywały humory i apetyt, ponieważ spływ zakończył się pieczeniem kiełbasek.

Niektórzy z nas- już tu byli a dla wielu był to pierwszy raz na wodzie i w kajaku- atrakcji było wiele, np. spływ kajakowy tyłem!- to jest wyzwanie! Profesjonalna opieka ratownika i organizatorów sprawiły że było bezpiecznie i bardzo przyjemnie.

Atrakcyjność  trasy polega na tym że rzeka Wieprz płynie tam swoim naturalnym korytem i nie była regulowana. Na zmianę występują meandry i odcinki bardziej proste. Są miejsca gdzie rzeka zakręca o prawie 180 stopni jakby płynęła wstecz. Czyściutka ale niezbyt zimna woda to także atut rzeki. Widać jej piaszczyste dno a w wodzie żyją pstrągi, lipienie i inne ryby. Poza tym można zaobserwować zwierzęta ziemno-wodne oraz ptactwo, z kolorowym jak cukierek zimorodkiem włącznie. Wieprz w dużej części przepływa tu wśród lasów i drzew rosnących na brzegu co stwarza przyjemne warunki nawet gdy jest upał. Malowniczymi miejscami są też stare wodne młyny czy drewniane mostki. Wiele osób było i jest zaskoczonych że jest takie miejsce i że można tak przyjemnie spędzić czas. Byliśmy też świadkami w jaki sposób uczniowie młodsi i starsi- mieszkańcy okolicy dokładają  starań i dbają o swoją rzekę, regularnie przepływają Wieprzem aby go posprzątać.

Z zadowoleniem stwierdzamy że turyści także wykazują się świadomością ekologiczną i dbają aby rzeka była czysta.

Jeżeli popłyniecie raz na pewno tu wrócicie.

Tak więc zapraszamy nad tą niesamowitą rzekę i niesamowitą przygodę.

Dziękujemy  tym wszystkim którzy przyczynili się do radosnego Dnia Dziecka.

Opiekunowie.

By admin