Czytanie rozwija pamięć, język oraz wyobraźnię. Rozbudza w dzieciach ciekawość świata, pomaga im zrozumieć siebie i innych, a także pomaga w wychowaniu. Nawyk czytania i zapał do książek trzeba kształtować od najmłodszych lat, dlatego nasza szkoła od samego początku uczestniczy w akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”.

  31 maja 2021, w ramach XX Jubileuszowego Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, nauczyciele czytali wszystkim, nie tylko tym najmłodszym. Przedszkolaki oraz uczniowie klas I – V wykonali ogromne lokomotywę oraz wagony – ilustracje do wiersza Juliana Tuwima, które dzisiaj zaprezentowali podczas wspólnego czytania. Imprezę rozpoczęliśmy od „Lokomotywy”, którą przeczytał dyrektor szkoły, pan dr Krzysztof Majkowski, następnie pan dyrektor mgr Jan Szajny zaprezentował wiersz „W aeroplanie”. Wśród odczytanych utworów znalazły się: „Spóźniony słowik” „ Grześ” „ Okulary”, „Murzynek Bambo” oraz „Abecadło”. Następnie został rozstrzygnięty szkolny konkurs fotograficzny pt. „Zdjęcie nawiązujące do wybranego wiersza”, który został zorganizowany z okazji XX  OTCD.  Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody, a wszyscy uczestnicy kolorowe dyplomy.

By admin