W maju i czerwcu, kiedy rozkwitają bzy i tulipany, a śpiew ptaków przypomina, że to wiosna, jest w kalendarzu dzień poświęcony najdroższym osobom na świecie – rodzicom.

Rodzice – oni jedyni, w szczęściu, w nieszczęściu, radości, smutku, stoją przy swoich dzieciach, wszystko gotowi przebaczyć, zawsze jednakowo dobrzy i kochający. Oni jedyni, gdy kochają, to nie dlatego, że ich dzieci są ładne, miłe, mądre i dobre, ale dlatego, że są ich dziećmi. I tym silniej kochają, im gorzej jest ich dziecku. Takiej miłości od ludzi nie zaznamy, bo taką miłością mogą darzyć tylko rodzice.

Dzień Mamy i Taty to święto, które od kilku lat już na stałe zapisało się w kalendarzu naszych uroczystości szkolnych. W tym roku obchodziliśmy je 1 czerwca razem z Dniem Dziecka.

Uroczystość zaszczycił swoją obecnością Pan Dyrektor Jan Szajny oraz rodzice naszych uczniów.

Uczniowie w podzięce za trud wychowania, opiekę i miłość zaprezentowali program artystyczny, który obfitował w wiele wspaniałych wystąpień recytatorskich, wokalnych i tanecznych. Wszyscy artyści pragnęli zaprezentować się jak najlepiej przed tak sympatyczną widownią. Występom towarzyszyły niezwykłe emocje, uśmiech, wzruszenie i duma z prezentujących się na scenie pociech.

Na koniec uroczystości wszystkie dzieci odśpiewały rodzicom „Sto lat”, wręczyły bukieciki konwalii, składając przy tym najserdeczniejsze życzenia.

Całości towarzyszył słodki poczęstunek rozmowy przy kawie i herbacie, spotkanie z nauczycielami i znajomymi.

Rodzinna impreza wszystkim uczestnikom sprawiła mnóstwo przyjemności.

Warto podkreślić, iż odpowiedni dobór repertuaru stworzył atmosferę radości i wdzięczności. Niewielu rodziców potrafiło powstrzymać cisnące się do oczu łzy szczęścia i dumy ze swoich pociech. A to rzadki widok na szkolnych akademiach.

Danuta Podolak

By admin