1 czerwca uczniowie nasze szkoły wyruszyli do Grecji. Podróż dostarczyła wielu nowych doświadczeń, ponieważ prowadziła przez Słowację, Węgry oraz Serbię i Macedonię Północną, gdzie wszystkich czekały kontrole na granicach. Wybrzeże Morza Egejskiego przywitało wycieczkowiczów piękną słoneczną pogodą, więc z entuzjazmem cała grupa wyruszyła na plażę. Kolejne dni były wypełnione atrakcyjnymi wycieczkami, podczas których uczniowie poznali historię klasztorów zawieszonych na skałach na Meteorach, dowiedzieli się jak się pisze ikony, zwiedzili słynną wyspę Skiatos. Podczas rejsu uczyli się greckich tańców, ale najwięcej emocji dostarczyły płynące obok statku delfiny. Przed wyjazdem wycieczkowicze dotarli na górę Olimp i poznali miejsca związane z bohaterami mitów. Grecka przygoda zakończyła się 9 czerwca, wówczas uczestników „zielonej szkoły” powitali stęsknieni rodzice.

By admin