8 stycznia 2021 roku w bibliotece szkolnej naszej szkoły w Zarzeczu oraz naszej filii w Rożniatowie odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie dowiedzieli się, jak należy dbać o książki. Pierwszoklasiści odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Sami też przebrani byli za różne postacie z książek. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a pan bibliotekarz w Zarzeczu oraz pan dyrektor w Rożniatowie dokonali pasowania każdego z nich. Na pamiątkę uczniowie otrzymali  ”Wyprawki czytelnicze”, przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek” oraz zakładki. Pierwszakom życzymy, by nauka czytania stała się dla nich prawdziwą przyjemnością, by rozbudzała dziecięcą wyobraźnię oraz wrażliwość na drugiego człowieka.

By admin