„Książka uczy wychowuje, rozwesela smutne dni, szanuj książki, a zobaczysz, że w życiu pomogą ci”.

Dnia 22 stycznia 2021 r. w Szkole Filialnej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Rożniatowie  odbyła się uroczystość Pasowania na Czytelnika uczniów klasy pierwszej. Uczniowie wykazali się znakomitą wiedzą ze znajomości bohaterów bajek i baśni . W obecności Pana Dyrektora Jana Szajnego złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, bo książka jest najlepszym przyjacielem człowieka. Następnie Pan Dyrektor dokonał symbolicznego pasowania na czytelnika. Uczniowie poznali regulamin korzystania z biblioteki oraz dowiedzieli się, że książki należy szanować, by mogły służyć innym uczniom w szkole. Od tej chwili każdy z nich posiada kartę czytelnika i może samodzielnie wypożyczyć książkę. W tym momencie dla każdego z pierwszaków rozpoczęła się nowa, wspaniała i nie kończąca się przygoda z książką.

Na pamiątkę tego wydarzenia uczniowie otrzymali piękne książki i zakładki.

 Dziękujemy bardzo serdecznie Panu Dyrektorowi za obecność i ufundowane nagrody.

Mamy nadzieję, że od tej pory pierwszaki często będą odwiedzali szkolną bibliotekę i rozbudzą w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.

Danuta Podolak

By admin