16 stycznia w Centrum Kultury i Gminnej Biblioteki Publicznej w Zarzeczu odbyły się przesłuchania w ramach Międzypowiatowego Konkursu Kolęd i Pastorałek pod honorowym patronatem Tomasza  Burego – Wójta Gminy Zarzecze oraz Małgorzaty Byrwy – Przewodniczącej Rady Gminy Zarzecze. Partnerem wydarzenia było Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie. Jury – wysłuchało 76 przepięknych prezentacji w pięciu kategoriach. Po długich debatach wyłoniono listę laureatów, wśród których znaleźli się wychowankowie naszej szkoły i przedszkola.

W  kategorii I: oddziały przedszkolne i klasy „0”:

1️ miejsce – duet: Matylda Cielęcy i Jagoda Szewczyk;

3️ miejsce – solista: Szymon Zaręba;

uczestnikami: solista: Lena Kundera; zespół: „Pastuszki”;

zespół: Marlena Pszonak, Michalina Rojek, Ignacy Baran;

W kategorii II: klasy I – III – soliści:

2️ miejsce: Marcelina Dziad;

uczestnikami: Marcelina Galińska; Elena Szałaj;

W kategorii III: klasy IV-VIII – soliści:

3️ miejsce: Borys Leśniak;

uczestnikami: Lena Dziad; Magdalena Mach; Lilianna Surmiak;

19 stycznia w siedzibie Centrum Kultury w Zarzeczu odbyło się uroczyste rozdanie nagród oraz koncert niektórych kolęd i pastorałek spośród nagrodzonych. Wielkie gratulacje dla zwycięzców i wszystkich uczestników oraz ich rodziców i opiekunów.  

By admin