“Książka to najlepszy przyjaciel, a biblioteka to świątynia jego myśli”                                                           

  Cyceron

24 listopada uczniowie klasy 3b pod opieką P. Małgorzaty Rochackiej i P. Dajany Galińskiej  odwiedzili Gminną Bibliotekę Publiczną, działającą w nowym budynku. Celem wizyty było uświadomienie dzieciom wpływu czytania książek na ich rozwój. Dzięki wizycie dowiedziały się, że czytając wkraczamy w świat emocji. Rozwijamy wrażliwość i empatię. Czytanie stymuluje rozwój mowy i usprawnia pamięć. Książki kształtują pozytywny obraz siebie. Oprócz świadomości ważnego wpływu czytania książek na rozwój dzieci, celem wizyty było również pokazanie uczniom nowego miejsca działalności Gminnej Biblioteki Publicznej w Zarzeczu. Dzieci miały okazję obejrzeć nowe pomieszczenia biblioteki. Zachwyt i uśmiech na twarzach wzbudził kącik dla najmłodszych, gdzie uczniowie mogli odpocząć na kolorowych sofach z przytulnymi poduszkami. Dowiedzieliśmy się, że biblioteka została doposażona w ponad 250 nowych książek! – w tym wiele nowości dla dzieci! Dziękujemy Gminnej Bibliotece Publicznej za miłe przyjęcie naszych uczniów oraz obdarowanie prezentami. Wizyta na pewno zostanie długo w ich pamięci.

By admin