Dzieci z zerówki 0a przy S. P. im. Jana Pawła II w Zarzeczu, w trosce o środowisko naturalne włączyły się w działania ekologiczne promowane przez sieć sklepów „Biedronka”, w ramach programu edukacyjnego „Szkolne Przygody Gangu Fajniaków”. Jesteśmy 24 osobową grupą 5, 6-latków. Uwielbiamy gry i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu. Chętnie dokonujemy obserwacji społeczno-przyrodniczych. Dbamy o nasze środowisko segregując śmieci według ogólno-  przyjętych zasad. Zbieramy nakrętki plastikowe i przekazujemy na rehabilitację chorej koleżanki. Lubimy nowe wyzwania i takimi okazały się zajęcia z bohaterami Gangu Fajniaków: „Moje miejsce na Ziemi – Zagrożenie dla Zdrowia i Bezpieczeństwa – ogień” z główną rolą Słońca Soni. Z fascynacją braliśmy udział w eksperymentach z ogniem – stwierdzając fakty, wyciągając wnioski. Wiele emocji wyzwoliły w nas opowiadania pt.: „Najpiękniejszy kolor” oraz „Co za dużo to niezdrowo” ze zbioru „Gang Fajniaków i Miasto Marzeń” Marcina Przewoźniaka, które były inspiracją do tworzenia prac plastycznych na konkurs. Wychowankowie wykonali ciekawe prace zgodnie z hasłem: „Razem działamy, o naszą Ziemię razem zadbamy”. W nagrodę otrzymali naklejki z magicznymi postaciami Gangu Fajniaków – odznaki z przesłaniami ekologicznymi, wzmacniającymi dobre nawyki. Czekamy na wyniki z konkursu!

Danuta Jamroży

By admin