13 czerwca uczniowie z klas 7 i 8 wraz z opiekunami wybrali się do Centrum Nauki Łukasiewicz. Pierwszym etapem pobytu tam było zwiedzanie ekspozycji stałych umieszczonych na trzech kondygnacjach. Była to okazja do poszerzenia wiedzy, doświadczeń oraz eksperymentowania. Kolejna atrakcja to niezwykle ciekawe i zajmujące warsztaty chemiczne i biologiczne.

Następne miejsce, które odwiedzili uczniowie to Miejskie schronisko dla zwierząt bezdomnych Kundelek. Pani Kasia opowiedziała o zasadach funkcjonowania tego miejsca. Zobaczyliśmy jak mieszkają zwierzęta, dowiedzieliśmy się jak tam trafiają oraz jakie są zasady adopcji. Do schroniska zawieźliśmy karmę zakupioną z funduszy zgromadzonych dzięki szkolnemu kiermaszowi. Historie i widok zwierząt wzbudziły trochę emocji i na pewno przekonały o konieczności dbania o nie.

By admin