2 czerwca 2023 r. wzięliśmy udział w V jubileuszowym Zjeździe Szkół im. św. Jana Pawła II Województwa Podkarpackiego w Katedrze Rzeszowskiej. Wydarzenie rozpoczęło się Mszą św. której przewodniczył ks. bp Jan Wątroba. W homilii skierowanej do uczestników zjazdu przywołał dzień, w którym Jan Paweł II pielgrzymował do tego miejsca oraz wskazał na jego wielkie dziedzictwo, jakie nam pozostawił.  Po mszy św. obejrzeliśmy spektakl pt. „Biegnę po aureolę” w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej  w Jasionce, następnie udaliśmy się do Parku Papieskiego gdzie pod pomnikiem papieża zostały złożone kwiaty. Były też występy artystyczne w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Bandoska” oraz program sportowo-taneczny pod hasłem „U małego Karola”.

Drugie nasze spotkanie miało miejsce 10 czerwca 2023 r. w  Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie. Uczestniczyliśmy w  obchodach 26 rocznicy pielgrzymki papieża do Krosna. Uroczystej Mszy św. dziękczynnej przewodniczył Metropolita Przemyski ks. abp Adam Szal. Byli także obecni; Metropolita Lwowski ks. abp Mieczysław Mokrzycki (były sekretarz Jana Pawła II, który przed Mszą podzielił się świadectwem wielkości papieża),  ks. abp Józef Michalik oraz ks. bp Marian Buczek. Nie  zabrakło spotkania z ks. Zenonem  oraz pysznych drożdżówek.

By admin