27 maja 2023 roku uczniowie naszej szkoły rozpoczęli podróż, która była początkiem „zielonej szkoły” planowanej od wielu miesięcy. W ciągu kilku dni pod opieką p. Małgorzaty Sander, Katarzyny Warchoł i Liliany Dziedzic uczestnicy przekroczyli granice Słowacji, Węgier, Serbii i Bułgarii. Poznali ciekawostki z historii Węgier i zwiedzili piękny Budapeszt. Pływali statkiem po rzece Dunaj i słuchali opowieści o mijanych zabytkach, mostach i cudach architektury. W Bułgarii wycieczkowicze poznali zachwycające, pełne cerkwi, stare miasta Nesebar i Sozopol. Uczniowie zdobyli również wiedzę przyrodniczą, ponieważ codziennie mieli okazję poznawać faunę i florę Słonecznego Brzegu nad Morzem Czarnym. Ważnym elementem edukacji podczas „zielonej szkoły” była ekonomia. Każdy z uczestników świetnie radził sobie z obcą walutą w każdym z odwiedzanych państw i odpowiednio dysponował kieszonkowym. Uczniowie nie zapomnieli także o kondycji fizycznej. Każdy dzień witali ćwiczeniami na świeżym powietrzu, a wieczorem tańczyli do ulubionej muzyki. Pełna pozytywnych wrażeń przygoda zakończyła się 4 czerwca powrotem do Zarzecza.

                                                                                              Liliana Dziedzic

By admin