W słoneczny poniedziałkowy poranek klasa IIa i IIb wyjechała na wycieczkę do Kopalni Soli w Wieliczce. Dzieci miały okazję podziwiać wykute w soli piękne komory, a wśród nich ta najbardziej wyjątkowa Kaplica Św. Kingi, niesamowite podziemne jeziora, majestatyczne konstrukcje ciesielskie i unikalne solne rzeźby. Dzieci pokonały blisko 3 kilometry krętych korytarzy, 800 schodów i zeszły na głębokość 135 metrów pod ziemię! Po zwiedzaniu Kopalni miały okazję zakupić kilka pamiątek i udać się do pobliskiej restauracji na obiad. Dzieci wróciły z wycieczki zmęczone, ale bardzo zadowolone. Piękne komory Kopalni pozostaną w pamięci jej uczestników na długo. Wycieczkę zorganizowały Panie Dajana Galińska i Małgorzata Rochacka we współpracy z Panią Wiesławą Dziedzic, Wioletą Garbarz i Panem Janem Szajnym.

By admin