W dniach 30 oraz 31 maja w naszej szkole odbyło się podsumowanie projektu pt. „Nasz Teatr dobry na wszystko” realizowanego przez kl. IIIa pod kierunkiem pana Wacława Wdowiaka. Przygotowany spektakl w formie teatru cieni zaprezentowany został dzieciom przedszkolnym, klasom „0” oraz uczniom kl. I-III. Tego typu forma sceniczna była zaprezentowana w naszej szkole po raz pierwszy. Powstała w wyniku zainspirowania przygodami dzielnego bohatera baśni J. Porazińskiej pt. „Szewczyk Dratewka”. Młodzi aktorzy pod kierunkiem wychowawcy postanowili wypracować własną wersję wydarzeń. Stad też na potrzeby “Naszego Teatru” adoptowali utwór sceniczny M. Kownackiej pt. „O straszliwym smoku i dzielnym szewczyku, prześlicznej królewnie i królu Gwoździku”, wprowadzając zmiany w scenach, odsłonach, postaciach, dialogach, układając własne melodie śpiewanek, bazując przy tym na autorskiej (opiekuna) literowo-przestrzennej metodzie zapisu linii melodycznej. Postanowili również wzbogacić sztukę o własne efekty dźwiękowe i specjalne. Projekt był realizowany poprzez pracę grup: literackiej, komputerowej, muzycznej i artystycznej. Realizując projekt dzieci odkryły pokłady własnej inwencji twórczej, rozbudziły kreatywność, a jednocześnie umiejętności językowe, kompetencje informatyczne, muzyczne, wokalne plastyczno-techniczne, a przede wszystkim poznały magię teatru. Realizację projektu umożliwił realizowany przez wychowawcę autorski „Program innowacyjny wspierania w rozwoju ucznia w młodszym wieku szkolnym (kl. I-III) na bazie autorskiej przestrzenno-literowej metody rozwijania zainteresowań muzycznych”.

“O straszliwym smoku, dzielnym szewczyku, pięknej królewnie i królu Goździku”.

film1

film2

film3

film4

film5

film6

film7

film8

film9

film10

film11

By admin