Matematyka jest z nami na co dzień, towarzyszy nam niemal w każdym aspekcie naszego życia, dlatego przedszkolaki z grupy żółtej postanowiły celebrować święto jakim jest „Dzień Matematyki”.

          Dzieci uczestniczyły w różnorodnych zadaniach matematycznych dostosowanych do ich wieku: m. in rozpoznawały kolory, tworzyły zbiory oraz rytmy, segregowały i przeliczały figury geometryczne, doskonaliły wyobraźnię tworząc z nich obrazy. Wykorzystywały wagi do rozwiązywania zagadek. Nie zabrakło również ulubionych przez dzieci zabaw z matą do kodowania, zakupioną w ramach realizacji autorskiego projektu „Smyki uczą się matematyki”, finansowanego przez mFundację.

          Wszystkie zadania jakie dzieci wykonywały pokazały, że matematyka może być ciekawa, przyjemna, a przede wszystkim daje dużo radości. Dzień Matematyki upłynął w wesołej atmosferze i pod znakiem dobrej zabawy. Myślimy że na stałe wpisze się w kalendarz świąt przedszkolnych.

By admin