Zajęcia z dogoterapii w przedszkolu prowadziła Pani Monika Bury. Dzieciom podczas zajęć towarzyszył Rogal, pies rasy Golden Retriever.

Na zajęciach dzieci uczyły się prawidłowego kontaktu z psem, poznawały jego potrzeby i wzmacniały empatię względem zwierząt. Poza tym, spotkanie z Rogalem to doskonała okazja do relaksacji, wyciszenia, a także znakomita motywacja do podejmowania różnorodnych działań w zakresie wspierania funkcji motorycznych, poszerzania słownika czynnego dziecka, kształtowania umiejętności narracyjnych, okazywania i nazywania emocji.

Obecność psa na zajęciach wyzwala w dzieciach spontaniczną radość i otwartość względem otoczenia. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem. Radość, uśmiech i empatia to cechy, które dzisiaj towarzyszyły nam podczas spotkania.

Bardzo Dziękujemy Monice Bury i oczywiście Rogalowi.

By admin