Podczas realizowania tematów o zawodach a także w trakcie realizacji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „ Profesor Animka na tropie zaginionych składników odżywczych” nasze przedszkolaki miały możliwość bezpośredniej obserwacji procesu powstawania chleba.

Grupa Niebieska w dniu 03.03.2023 wybrała się wraz ze swoimi paniami na wycieczkę do pobliskiej piekarni Bamal w Pełnatyczach. Podczas wycieczki dzieci miały możliwość zobaczyć jak wygląda piekarnia od środka. Z wielkim zainteresowaniem przyglądały się pracy piekarzy, poznały etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku.  Dzieci zobaczyły najważniejsze pomieszczenia piekarni. Przedszkolaki zobaczyły duże maszyny niezbędne do pracy piekarza m.in. ogromne misy na ciasto, krajalnicę do krojenia chleba, maszynę do produkcji bułek, ruchome regały na upieczony chleb itp. Największe wrażenie wywarł na przedszkolakach piec do wypiekania i wielkie łopaty do wkładania pieczywa. Odwiedziły najsłodsze miejsce w piekarni, gdzie wypiekane są ciasta i ciasteczka. Tam nie obyło się bez degustacji, która trwała bardzo długo

Przedszkolaki z grupy Niebieskiej oraz wychowawczynie serdecznie dziękują Panu Kierownikowi oraz wszystkim pracownikom piekarni za okazaną gościnność i  miłą atmosferę.

By admin