12 stycznia 2023 r. w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie miało miejsce spotkanie opłatkowe Rodziny Szkół im. Jana Pawła II Archidiecezji Przemyskiej. Uczestniczyli w nim dyrektorzy, nauczyciele, katecheci i uczniowie szkół noszących imię tego wielkiego Polaka oraz zaproszeni goście: Ks. Biskup Stanisław Jamrozek, Pani Małgorzata Rauch Podkarpacki Kurator Oświaty. Centralnym punktem spotkania była uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem ks. bpa Stanisława Jamrozka, który w homilii dał każdemu zadanie, byśmy jak św. Jan Paweł II przykładem życia mówili innym o Bogu, trzymając mocno Chrystusową dłoń.

Druga część spotkania odbyła się w dolnym kościele „przy stole”, na którą złożyły się wystąpienia gości, życzenia i łamanie się opłatkiem oraz spektakl “Boże Narodzenie” w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łękach Dukielskich i jasełka przygotowane przez Szkołę Podstawową nr 5 w Krośnie. Nie zabrakło wspólnego kolędowania wraz z koncertem zespołu muzycznego SONG ze Szkoły Podstawowej  w Krościenku Wyżnym. Rodzinne  bożonarodzeniowe spotkanie  było także okazją do zaplanowania kolejnych dat spotkań naszej Archidiecezjalnej  Rodziny.

By admin