Dnia 15 listopada 2022 r. w Szkole Filialnej im. Orła Białego w Pełnatyczach obchodzono Święto Szkoły. Uroczystość składała się z dwóch części. Najpierw dzieci z klasy „0” i przedszkolaki z grupy pomarańczowej wystąpiły
w uroczystej akademii z okazji 104. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. W części drugiej odbyło się pasowanie na Przedszkolaka. Swoją obecnością zaszczycili nas Ks. Prałat Anatol Standyło, Pan Jan Szajny Dyrektor Zespołu Szkół w Zarzeczu, Pani Katarzyna Kulpa Dyrektor Zespołu Obsługi Szkół i Jednostek Budżetowych w Zarzeczu, Pan Aleksander Kasperski sołtys wsi Pełnatycze, Pani Magdalena Płocica przedstawiciel Urzędu Gminy w Zarzeczu, Pani Dorota Pawłowska Przewodnicząca Rady Rodziców oraz liczne grono rodziców. Święto Szkoły obchodzimy w czasie, w którym szczególnie pochylamy się nad naszą historią i oddajemy hołd tym wszystkim, którzy poświęcili swoje życie dla Ojczyzny. Orzeł Biały – patron naszej szkoły jest symbolem siły, niezależności i męstwa. 14 lat temu wybierając Orła Białego za patrona naszej szkoły, postawiliśmy na patriotyzm. Pragniemy, aby nasze dzieci w przyszłości włączyły się w dzieło budowania silnego, niezależnego państwa, w którym liczy się rzetelna praca, praworządność, tolerancja, moralność, duma
z własnych osiągnięć i osiągnięć swoich przodków. Orzeł Biały jest dla naszych dzieci przykładem, inspiracją, aby w swoich dążeniach odważyły się tak wysoko wzbijać, jak ten dumny, wolny ptak.

                                                                                              Janina Mamak

By admin