We wrześniu i październiku 0b pod kierunkiem wychowawczyni Danuty Jamroży realizowała rozpoczęty w czerwcu, Ogólnopolski Projekt Czytelniczy BIBLIOTEKA PRZEDSZKOLAKA. Pomysłodawcą projektu, jak również darczyńcą serii ciekawych książek i materiałów dla dzieci jest Fundacja Burza Mózgów z Krakowa, która zachęca do prowadzenia warsztatów czytelniczo- plastycznych z udziałem zaproszonych gości, seniorów. Głównym celem projektu jest ogólnopolska kampania społeczna promująca czytelnictwo w rodzinach, placówkach kulturalno- oświatowych oraz kształtowanie nawyków czytelniczych wśród dzieci zaczynając od żłobka i przedszkola. 16 września w ramach Międzynarodowego Dnia Kropki czytaliśmy pełne humoru opowiadanie „Pan Kuleczka” Wojciecha Widłaka, który ma trójkę niesamowitych przyjaciół. Zainspirowane taką historią, dzieci wykonały piękne  ilustracje do książki. W podsumowaniu rozmawialiśmy o przyjaźniach i zgranej drużynie, jaką tworzy Pan Kuleczka ze swoimi towarzyszami, nieustannie ucząc ich poszanowania wszelkich reguł. Kolejną pozycję Zielone piórko Zbigniewa. Skarpetki kontratakują! Justyny Bednarek za promowała babcia Dominika, pani Małgosia Rochacka 28 września. Słuchacze, by rozwiązać zagadkę zniknięcia Zbigniewa, domowej zielonej papugi, muszą odbyć trudną podróż i kreatywnie wyciągnąć wnioski z przeżywanych zdarzeń. Następnie odbywały się warsztaty plastyczne.

By admin