W dniach 24-30.10.2022r  siedmioro uczniów naszej szkoły wraz z nauczycielami j.angielskiego

p. Anną Wygnaniec i p. Joanną Górską oraz p. dyrektorem Krzysztofem Majkowskim wzięło udział w ostatniej już mobilności w ramach realizowanego przez szkołę projektu Erasmus +

Spotkanie projektowe dotyczyło uzależnień od mediów społecznościowych i sposobów radzenia sobie z nimi. Uczniowie z wszystkich krajów partnerskich uczestniczyli w warsztatach związanych z tematem projektu. Podczas spotkań roboczych delegacje miały również okazję uczestniczenia w codziennym życiu szkoły włoskiej.

Aspektem kulturowym objętym programem mobilności były wyprawy edukacyjne mające na celu zapoznanie się z głównymi atrakcjami turystycznymi Sycylii. Program zwiedzania obejmował  takie miasta jak: Comiso, Syrakuzy, wyspa Ortygia, Ragusa i Katania.

Spotkanie na Sycylii zakończyło się sukcesem zarówno dla uczniów jak i nauczycieli. Nastąpiła bardzo pożyteczna wymiana doświadczeń na wielu płaszczyznach. Młodzież nawiązała nowe kontakty i przyjaźnie, poznała nową kulturę, a przede wszystkim miała okazję “doszlifowania” języka angielskiego.

By admin