W dniach 5-11.06 .2022r  dziewięcioro uczniów naszej szkoły wraz z nauczycielami j. angielskiego

p. Anną Wygnaniec i p. Joanną Górską wzięło udział w trzeciej mobilności w ramach realizowanego przez szkołę projektu Erasmus +

Spotkanie projektowe dotyczyło uzależnień od mediów społecznościowych i sposobów radzenia sobie z nimi. Uczniowie z wszystkich krajów partnerskich uczestniczyli w warsztatach związanych z tematem projektu.

Oprócz spotkań roboczych delegacje miały również okazję uczestniczenia w codziennym życiu szkoły rumuńskiej, poznania innych kolegów i koleżanek ze szkół partnerskich.

Aspektem kulturowym objętym programem mobilności były wyprawy edukacyjne mające na celu zapoznanie się z głównymi atrakcjami turystycznymi w Konstancy i Bukareszcie.  Niezapomnianych wrażeń dostarczyła również przejażdżka motorówką po Delcie Dunaju, znajdującej się na liście światowego dziedzictwa UNESCO i rezerwatów biosfery.

Młodzież nawiązała nowe kontakty i przyjaźnie, poznała nową kulturę, a przede wszystkim miała okazję “doszlifowania” języka angielskiego.

Z niecierpliwością oczekujemy kontynuacji projektu w kolejnym roku szkolnym i przygotowujemy się do następnych mobilności.

By admin