W dniu 31maja w naszej szkole odbyła się uroczystość Dnia Matki. Był to dla nas bardzo uroczysty dzień tym bardziej, że mogliśmy gościć rodziców, których w szkole na podobnej uroczystości już dłuższy czas nie było, z powodu obostrzeń związanych z koronawirusem. Imprezę przygotowały klasy drugie. Uczniowie wspólnie zaprezentowali się w piosenkach i wierszach. Nie zabrakło również akcentu ukraińskiego, gdyż do klasy IIa uczęszcza nasz ukraiński kolega Timur. On również wyrecytował wiersz w języku ukraińskim, który równocześnie tłumaczyła koleżanka z klasy. Poza tym klasa IIb pod kierunkiem pani Beaty Prymon zaprezentowała dwie scenki żywego planu, zaś IIb pod kierunkiem Pana Wacława Wdowiaka pantomimę pt. „Jak Wojtek strażakiem został”, w której nie zabrakło efektów wizualnych i pirotechnicznych. Występy dzieci zakończyły życzenia dla mam, odśpiewanie „stu lat” oraz wręczenie mamom przygotowanych kwiatów oraz laurek. Gromkie brawa, tak w trakcie uroczystości jak i na zakończenie, świadczyły o docenieniu przez rodziców walorów artystycznych przygotowanej uroczystości.

Wacław Wdowiak

link do filmu

By admin