29 kwietnia 2022 r. w piątek w naszej szkole miały miejsce ważne uroczystości. Obchodziliśmy święta narodowe: Święto Konstytucji 3 Maja (tego dnia przypada także Święto Matki Boskiej Częstochowskiej Królowej Polski) oraz przypadający 2 maja Dzień Flagi Rzeczypospolitej. Ponadto uczciliśmy kolejną rocznicę beatyfikacji (1 V) i kanonizacji (27 IV) Patrona szkoły – Jana Pawła II. 

            Uroczystości przebiegły dwuetapowo. Pierwsza część, oficjalna, związana z ceremoniałem szkolnym, w obecności pocztów sztandarowych i po wciągnięciu flag na maszt, odbyła się przed szkołą, pod figurą patrona. Drugą część stanowił program artystyczny w wykonaniu klas ósmych, siódmej i piątej, który został zaprezentowany w sali gimnastycznej. Program łączył żywe słowo z tańcem, śpiewem i prezentacją multimedialną. Występ uczniów przygotowały panie Justyna Jamroży, Grażyna Rzeszutek i Monika Stępień.

By admin