W środę 12 stycznia 2022 r. w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie miało miejsce spotkanie opłatkowe Rodziny Szkół im. Jana Pawła II Archidiecezji Przemyskiej. Uczestniczyli w nim dyrektorzy, nauczyciele, katecheci i uczniowie szkół noszących imię tego wielkiego Polaka z naszej diecezji oraz członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Podkarpackiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.

Centralnym punktem spotkania była uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem abpa Adama Szala. Modlitwa i słowo, które ks. arcybiskup skierował w homilii do zebranych, stały się umocnieniem i radością z bycia razem. Przywołał on obraz domu św. Piotra, jako symbolu naszej wspólnoty, „domu”, do którego należy zawsze zapraszać Chrystusa, a dziś chcemy poprosić, żeby nas wspierał w codzienności.

Druga część spotkania odbyła się w dolnym kościele „przy stole”, na którą złożyły się życzenia, podziękowania za obecność, łamanie się opłatkiem oraz kolędowanie.  Wszystko to przy pięknym występie chóru szkolnego  z Łęk Dukielskich i zespołu muzycznego SONG ze Szkoły Podstawowej  w Krościenku Wyżnym, co napełniło uczestników radością Bożonarodzeniową. Spotkanie było także okazją do zaproszenia szkół Jana Pawła II na kolejne uroczystości w tym roku.

By admin