„Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy, Dzień zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory,(…).”

Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?
Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie?
Dlaczego śpiewamy kolędy?

Dlatego, żeby się uczyć miłości do Pana Jezusa.
Dlatego, żeby podawać sobie ręce.
Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie.
Dlatego, żeby sobie przebaczać.

/ks. Jan Twardowski/

 Ostatni dzień nauki przed Świętami Bożego Narodzenia był w Szkole Filialnej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Rożniatowie dniem szczególnym. Jak co roku,  w tym dniu trudno było już skoncentrować uwagę na lekcji. Uczniowie wraz z wychowawcami od rana przygotowywali różne smakołyki na „wieczerzę wigilijną”. W szkole unosił się zapach choinki, sianka, barszczu, a nawet grzybowych „uszek” i pierogów.

Wszyscy zasiedli przy  odświętnym wigilijnym stole. Uczniowie klasy III pod opieką pani Danuty Podolak  w miłej, ciepłej ,rodzinnej atmosferze wprowadzili wszystkich w świąteczny nastrój,  przybliżając tradycje i  obrzędy  związane ze świętami Bożego Narodzenia te dawne i te współczesne. Całość przeplatana była kolędami i pastorałkami.

Na koniec  uczniowie wraz z nauczycielami przy dźwiękach kolęd podzielili się opłatkiem  i złożyli sobie  świąteczne życzenia. 

Życzenia i serdeczności, które były wypowiadane niech się spełniają nie tylko w święta, ale każdego dnia.

By admin