Narodowe Święto Niepodległości to święto, które corocznie obchodzimy w dniu 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę. Tradycyjnie w naszej szkole odbył się uroczysty apel. W montażu słowno – muzycznym uczniowie podkreślili niezłomną postawę Polaków podczas zaborów oraz dążenie do niepodległości.  Artyści słowem i piosenką złożyli hołd walczącym i poległym za wolną Polskę.

Kolejnym etapem uroczystości był udział całej społeczności szkolnej w ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do hymnu”. W przeddzień święta, o symbolicznej godz. 11.11 nauczyciele, uczniowie i przedszkolaki zgromadzeni wokół pomnika patrona szkoły, Jana Pawła II odśpiewali hymn Polski. Przedstawiciele uczniów wzięli również udział w gminnych obchodach święta i złożyli kwiaty pod „Dębem Pamięci” majora Tadeusza Zielińskiego.

Uroczysty apel przygotowały panie: Aleksandra Kasperska, Monika Kmiecik i Liliana Dziedzic, które kierują szczególne podziękowania za  oprawę techniczno – dźwiękową do księdza Tomasza Podolaka.

By admin