Od listopada 2020 roku do zakończenia roku szkolnego 2020/21 dziewięcioro  uczniów  klas siódmych  realizowało autorski projekt edukacyjny w ramach IV edycji programu „Edukacja Inspiracja”. Celem projektu było rozpowszechnienie informacji o postaciach z naszej najbliższej okolicy, które odegrały istotną rolę w historii.

Uczestnicy projektu postanowili przybliżyć swoim kolegom działalność  pilota Waleriana Żaka, dowódcę jarosławskiego Obwodu AK Wojciecha Szczepańskiego, harcerkę zamordowaną przez gestapo Czesławę Puzon, zamordowaną przez Niemców rodzinę Ulmów oraz przyrodnika, właściciela Zarzecza Włodzimierza Dzieduszyckiego. Uczniowie realizując projekt zebrali wiele istotnych informacji, odwiedzili miejsca związane z wybranymi postaciami i udostępnili je kolegom w formie filmów, notatek i zdjęć na stronie FB szkoły.

 Kolejnym etapem projektu było przygotowanie gry tematycznej dla wszystkich uczniów klas 4- 8. Podczas rywalizacji uczniowie rozwiązywali zagadki dotyczące życia i działalności przedstawionych wcześniej postaci. Forma gry tematycznej bardzo się wszystkim podobała i dostarczyła wielu pozytywnych emocji zarówno uczestnikom, jak i organizatorom rywalizacji. Po podliczeniu punktów, wyłoniono zwycięzców w każdej klasie. Nagrody zostały wręczone podczas apelu szkolnego.

                                                                       Liliana Dziedzic

By admin