23 kwietnia 2021 roku odbyło się rozstrzygnięcie X Jubileuszowego Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego Trójwymiarowy Świat Matematyki. Konkurs organizowany jest corocznie przez Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących  im. Stefana Banacha w Jarosławiu. Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w tym konkursie. Z klasy VI a: Kinga Kiełbowicz, Wiktoria Machaj, Kacper Maślanka, Maja Mikołajek. Z klasy VII b: Małgorzata Stępień, z klasy VI b Paweł Kubicki. Konkurs polegał na połączeniu wiadomości matematycznych ze zdolnościami plastycznymi .Uczniowie wykonywali siatki brył obliczali i rysowali, wycinali i sklejali. Bryły łączone były w całość tworząc pojazd marzeń. Prac było bardzo dużo ,każda była indywidualnością. Z naszej szkoły uczeń klasy VI a Kacper Maślanka zdobył I miejsce w tym konkursie, uzyskując tytuł laureata. Podany link    https://www.youtube.com/watch?v=-RzvRpqLQ7s    to możliwość obejrzenia gali podsumowującej ten konkurs.  Kacprowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.                                                                 

                                                                                                            Barbara Pawłowska

By admin