Znamy wyniki XV  edycji wojewódzkiego konkursu literackiego  „Nam Henryk Sienkiewicz patronuje” , którego celem było  m.in. wskazanie dzieciom i młodzieży twórczości o szczególnym znaczeniu dla dziedzictwa narodowego, a także  kształtowanie u uczniów uczuć patriotycznych oraz przypomnienie chlubnych kart historii w powieściach H. Sienkiewicza.

W kategorii uczniów klas IV- VI  tytuł laureata otrzymała  uczennica naszej szkoły Julia Magoń. Julka  napisała baśń, której motywem przewodnim były słowa Henryka Sienkiewicza „ Mając duszę szlachetną i dobrą powinieneś być szczęśliwy”.

W kategorii klas VII- VIII laureatami Konkursu zostali Gabriel Kwaśniak oraz Jakub Broda, natomiast praca Nikoli Podolec  otrzymała wyróżnienie. Uczniowie wykazali się w rozprawce nt. Bohaterowie Henryka Sienkiewicza- którego z nich wybieracie jako wzór Polaka do naśladowania w każdej- nawet naszej – epoce.

Ogółem na konkurs wojewódzki wpłynęło 174 prace.

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom!

Barbara Zięba

By admin