W dniu 16 czerwca br. 39 ósmoklasistów z naszej szkoły zmierzyło się z testem z języka polskiego podsumowującym naukę w szkole podstawowej. Oprócz części testowej ,w której pojawił się fragment „Quo Vadis” Sienkiewicza oraz pytania związane z „Artystą” Mrożka – ósmoklasiści pisali wypracowanie. Tym razem nie czekała na nich rozprawka- mieli do napisania opowiadanie lub przemówienie. Należało w nim odwołać się do lektury, której bohater zrozumiał coś ważnego. Na egzaminie pojawiło się również ogłoszenie- o tym, że w naszej miejscowości odbędzie się spotkanie z człowiekiem z niezwykłą pasją. Na cały egzamin z języka polskiego zdający mieli dwie godziny.

Egzamin ósmoklasisty z “królowej nauk” – matematyki odbył się 17 czerwca br. .Uczniowie klas VIII dostali 100 minut na rozwiązanie 21 zadań z matematyki. Egzamin ten rozpoczął się o godz. 9 rano . W części z zadaniami otwartymi pojawiły się min. obliczenia procentowe, ostrosłup i zadanie na obliczanie pól figur płaskich.


W ostatnim dniu tj. 18 czerwca br. uczniowie klas ósmych pisali test z języka obcego. Mogli wybrać język angielski lub język niemiecki. W naszej szkole 38 uczniów wybrało egzamin z języka angielskiego. Jedna zaś z uczennic zdawała egzamin z języka niemieckiego. Wszyscy uczniowie na rozwiązanie zadań mieli 90 min. Dla wielu ośmioklasistów był to najłatwiejszy z trzech egzaminów. Jak wynika z relacji uczniów w arkuszu znalazło się 14 zadań. W części pisemnej egzaminu ósmoklasiści mieli do napisania e-mail do kolegi. Mieli w nim opisać prezent, który podarowali swojej znajomej , jej reakcję oraz to , w jaki sposób zamierzają jej pomóc w przeprowadzce za granicę.

Egzamin ósmoklasiści pisali z zachowaniem wszelkich zasad dotyczących obostrzeń rządu ze względu na COVID-19.

Wyniki egzaminu uczniowie poznają do dnia 31 lipca br.

By admin