100 -lecie urodzin Karola Wojtyły św. Jana Pawła II

w Rodzinie Szkół Jana Pawła II Archidiecezji Przemyskiej

„Szukałem was, a teraz wy przyszliście do mnie.” Te słowa naszego wielkiego świętego patrona, są wciąż aktualne. Jego życie było ciągłym poszukiwaniem człowieka, aby odnalazł Chrystusa. Dziś to my przychodzimy do Niego dziękować za jego wielkie wstawiennictwo i opiekę nad naszymi szkołami jak i każdym z nas.

Wspólne obchody tegorocznych uroczystości choć w dużej mierze ograniczone jednak podniosłe. Wdzięcznością, modlitwą, dobrem, zaangażowaniem artystycznym, świąteczną dekoracją, recytacją wierszy, wspólnym śpiewaniem, miłością i radością – przepełnione były obchody 100 urodzin Jana Pawła II w Rodzinie Szkół noszących Jego imię w Archidiecezji Przemyskiej. Każdy na ile to tylko możliwe zaangażował się w uczczenie naszego patrona.


Wiele różnorodnych inicjatyw zrealizowanych zostało jeszcze przed 18 maja jako duchowe i intelektualne przygotowanie do tego wyjątkowego dla nas dnia. Należą do nich m.in.:

Konkursy plastyczne i literackie tj.:

 • Laurka dla św. Jana Pawła II
 • Kwiaty lub serce dla Jana Pawła II
 • Dar na stulecie urodzin Św. Jana Pawła II
 • Galeria serc
 • Wiersze Wokół symboli narodowych
 • Własne utwory poetyckie o Św. Janie Pawle II.
 • Specjalne wybadanie gazetki szkolnej
 • Pocztówka dla Jana Pawła II
 • Portret papieża
 • Tort dobroci stworzony z dobrych uczynków.

Aranżacje muzyczne i medialne:

 • Uroczyste odśpiewanie przez szkoły, uczniów, nauczycieli i rodziny hymnu „Bo nie zastąpi Ciebie nikt.”
 • Koncerty wokalne i instrumentalne
 • Śpiewy pieśni papieskich
 • Krótkie filmy o Janie Pawle II
 • Prezentacje multimedialne
 • Teledyski

Inne działania:

 • Listy i pocztówki
 • Podziękowania
 • Plakaty
 • Fotografie
 • Kremówka i tort
 • Akcje charytatywne
 • Dekoracje szkół i domów

W dniu upamiętniającym urodziny naszego patrona 18 maja 2020 roku, każda szkoła na miarę swoich możliwości oddała cześć św. Janowi Pawłowi II. Odbywało się to poprzez uczestniczenie w Mszach Świętych, zgromadzenia przy pomnikach i tablicach pamiątkowych, gdzie dokonywały się odśpiewanie hymnów, pieśni i złożenie kwiatów. Pomimo ograniczeń i nie możliwości w sposób swobodny przeżywania tych świątecznych chwil to nasze serca stały się miejscem wyrażania radości, szczęścia i wdzięczności Bogu za wielkiego Patrona, jakim jest św. Jan Paweł II.

Niektóre z naszych działań zostały zebrane i przedstawione w formie prezentacji w poniższym filmie.

By admin