„Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła” – mówi staropolskie przysłowie.

Z okazji zbliżającego się Wielkiego Postu, każdy ostatni czwartek karnawału to „Zapusty”, wedle tradycji to dzień, w którym możemy sobie pozwolić na małe, „co nieco”.

Tego dnia  uczniowie Szkoły Filialnej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Rożniatowie wspólnie  z wychowawcami z przyjemnością i wielkim apetytem spałaszowali pyszne pączki. Słodki poczęstunek poprzedziły zabawy muzyczno-ruchowe, taneczne oraz konkursy. Wszyscy uczniowie bawili się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki jak przystało na prawdziwy bal. Były pociągi, korowody, kółeczka i tańce w parach. Uczniowie chętnie brali udział  w zabawach i konkursach np.: w podawaniu balonów, tańcu w parach z balonem, czy zjedzeniu pączka na czas.  Zwycięzcy konkursów nagradzani byli słodyczami.

Humor dopisywał zarówno dzieciom jak i wychowawcom.

Bal umożliwił wszystkim spędzenie czasu w miłej atmosferze, a wspólna zabawa przyniosła wiele radości.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów, które dostarczyły emocji, budziły zaskoczenie i zachwyt. Dziękujemy  również rodzicom za słodki poczęstunek ,smaczne pączki, przekąski i soki.

Dzień ten przyniósł dzieciom dużo radości, wielu przeżyć i miłych wrażeń, zresztą – zobaczcie sami!

Kolejny bal karnawałowy już za rok.

Danuta Podolak

By admin