Spartakiada kl. III organizowana w ramach konkursu „Baw się z nami”, to forma na stałe już wpisana w życie naszej szkoły. Jej już 21 edycja została przygotowana przez pana Wacława Wdowiaka, a odbyła się w dniach 14 V (etap gminny) oraz 27 V (etap powiatowy). W etapie gminnym udział wzięło 3 drużyny. Były to dwie drużyny ze szkoły podstawowej w Zarzeczu oraz drużyna ze Szkoły Podstawowej w Siennowie. Po zaciętej rywalizacji w 7 konkurencjach (sztafeta, dodawanie skoków, zmiana piłek, biegi w workach, rzuty do żywego kosza, bieg z szarfami, strzały na bramkę) wyniki przedstawiały się następująco.

Miejsce I – kl. IIIa SP w Zarzeczu

Miejsce II – kl. III/II SP w Siennowie

Miejsce III – kl. IIIb SP w Zarzeczu

Zgodnie z założeniami regulaminu drużyny, które zajęły czołowe miejsca w etapie gminnym wystawiają drużynę do zawodów na szczeblu powiatowym. Zawody te odbyły się na hali sportowej przy udziale z drużyn ze SP nr2 z  Przeworska, Sieniawy, Siennowa, Gniewczyny Łańcuckiej oraz Zarzecza.

Poziom rywalizacji był bardzo duży. W kilku konkurencjach różnice między drużynami były kilkusekundowe. Końcowa klasyfikacja przedstawiała się jak następuje:

Miejsce I – SP w Sieniawie

Miejsce II – SP w Gniewczynie Łańcuckiej

Miejsce III – SP w Zarzeczu

Miejsce IV – SP w Siennowie

Miejsce V – SP w Przeworsku

Zwycięzca etapu powiatowego reprezentuje powiat na szczeblu rejonowym. Zwycięzcy życzymy wytrwałości oraz dalszych sukcesów.

By admin