Tradycyjnie w marcu obchodzimy Dzień Matematyki. Wypada on 12 marca ale w naszej szkole obchody tego święta trwały dłużej. Już od początku marca uczniowie wykonywali prace projektowe, których tematem była szeroko rozumiana matematyka. Tak więc były prace o wielkich matematykach, niektóre dotyczyły teorii matematycznej, a spora ich część pokazywała praktyczne zastosowanie matematyki.  Wszystkie prace zostały umieszczone na szkolnej wystawie.

Kulminacyjnym dniem obchodów święta „królowej nauk” był piątek 22 marca. Wtedy to w każdej klasie odbył się konkurs matematyczny. Uczniowie rywalizowali w grupach rozwiązując ciekawe zadania matematyczne osadzone w kontekście historycznym. Zadania nie wymagały  wybitnej wiedzy matematycznej – wystarczył otwarty umysł i chęć do zabawy matematyką.

Dzień Matematyki, a w naszej szkole prawie miesiąc matematyki, odbył się po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki i pokazać że może być ona przyjemna i dawać radość.

By admin