Uczniowie klasy V b Borys Leśniak i Aleksander Przybylski otrzymali wyróżnienia w Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Szkolnych i Młodzieżowych “SPOTKANIA FREDROWSKIE”, który organizowany był pod patronatem prof. Jarosława Gajewskiego – dyrektora Teatru Klasyki Polskiej.
Przegląd składał się z dwóch etapów: eliminacji i finału. Etap pierwszy odbywał się poprzez
przesłanie przez zespół nagrania przedstawienia i zakwalifikowanie do drugiego etapu najlepszych przedstawień. Finał miał charakter festiwalu, w którym zostali wyróżnieni najlepsi aktorzy, spektakle i nauczyciele. Wyróżnienie otrzymała także Monika Stępień, która przygotowała chłopców.
Warto zaznaczyć, że oceny dokonało jury w składzie: dr hab. Bożena Suchockia- Kozakiewicz, profesor nadzwyczajna warszawskiej akademii teatralnej, reżyser Grzegorz Reszka i aktor Przemysław Kaczyński. Podczas festiwalu miało miejsce spotkanie z Maciejem Szeptyckim, potomkiem Aleksandra Fredry.

Dziękujemy naszym przyjaciołom z SP im. Marii Konopnickiej w Siennowie za użyczenie nam wspaniałych strojów.

By admin