6 listopada 2020 r. na Hali Sportowej GOSiR w Zarzeczu odbyło się uroczyste podsumowanie projektu pn. „Akcja – Segregacja”, którego dokonali Wójt Gminy Zarzecze – Tomasz Bury oraz Prezes firmy GPR Guma i Plastik Recycling – Andrzej Kubik.

Nasza szkoła również jest aktywnym uczestnikiem tego projektu. W piątek otrzymaliśmy certyfikaty potwierdzające udział w projekcie „AKCJA-SEGREGACJA”  oraz 5 zestawów kolorowych pojemników do selektywnej zbiórki odpadów, co ułatwi nam wszystkim segregację śmieci.

„AKCJA – SEGREGACJA” jest częścią dużego projektu pn. „RECYKLING i EDUKACJA”, który został zainicjowany rok temu. Celem strategicznym projektu jest podnoszenie wśród dzieci i młodzieży poziomu wiedzy o procesach recyklingu oraz zrównoważonym rozwoju ochrony naturalnych zasobów Ziemi, realizacji celów gospodarki o obiegu zamkniętym, a także zmotywowanie młodzieży do działań pro-ekologicznych.

By admin