Piękna, słoneczna jesień sprzyja aktywnym formom spędzania czasu.

Klasa 6a pod opieką wychowawczyni Liliany Dziedzic, pani Katarzyny Warchoł i instruktorów sportu pana Piotra Iwanko oraz pana Krystiana Domki wzięła udział w rajdzie rowerowym.

Celem wyprawy było poznanie przez uczniów tragicznej historii rodziny z Markowej. Na miejscu uczestnicy rajdu zapoznali się z życiem i działalnością Wiktorii i Józefa Ulmów oraz z okolicznościami śmierci rodziny w czasie II wojny światowej. Uczniowie również udali się w miejsce pochówku zamordowanej przez hitlerowców rodziny, gdzie modlitwą uczcili  jej pamięć. Pomysłodawczynią i organizatorką rajdu była pani Katarzyna Warchoł.

                                                                                                                      Liliana Dziedzic

By admin