ZAKAMAREK- EKOTRIKI NA KĄCIKIII edycja  ogólnopolski projekt z zakresu edukacji przyrodniczo-ekologicznej, zdrowotnej oraz aranżacji przestrzeni 

,, Mamy tylko jedną Ziemię,

a jej przyszłość zależy od każdego,

 na pozór niewielkiego,

ludzkiego działania, zależy od każdego z nas’’

 Florian Plit

Przez cały rok szkolny 2022/2023 w oddziale przedszkolnym 0b pod opieką wychowawcy pani Danuty Jamroży był prowadzony Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Zakamarek – ekotriki na kąciki” zorganizowany przez Przedszkole miejskie nr 17 im. Fryderyka Chopina w Toruniu. Głównym celem projektu: wychowanie kreatywnego świadomego swoich możliwości przedszkolaka, posiadającego umiejętność współdziałania z przyrodą i podejmowania konkretnych działań na jej rzecz. Zgodnie z wytycznymi zrealizowaliśmy 7 ze 100 proponowanych zadań wokół 14 kącików tematycznych oraz 3 dobre uczynki dla Ziemi.  Podejmowane działania w ramach projektu przyniosły duże efekty dla społeczności szkolnej oraz środowiska lokalnego. Wspólnie z dziećmi włączaliśmy się w akcje na rzecz innych osób czy środowiska naturalnego: zbieranie nakrętek na rzecz potrzebujących; prawidłowa segregacja śmieci; wykonywanie eko- zabawek i innych przedmiotów z surowców wtórnych;  pielęgnowanie ogródka przyszkolnego; odwiedzanie miejsc pamięci; wdrażanie do aktywności muzyczno- ruchowej; wyrabianie zdrowych nawyków żywieniowych; tworzenie kreatywnych prac plastycznych, strojów, związanych z aktualną porą roku; rozwijanie zainteresowań pracą w różnych zawodach.

By admin