W ramach projektu ” Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0″ uczniowie klasy I b wybrali się do Gminnej  Biblioteki Publicznej  w Zarzeczu.

Dzieci zwiedziły pomieszczenia biblioteczne, zapoznały się z pracą bibliotekarza, księgozbiorem i zasadami korzystania z zasobów biblioteki. Podczas wizyty uczniowie mieli możliwość przejścia między regałami w wypożyczalni. Z zainteresowaniem przeglądali książki znajdujące się na półkach.

Dzieci dowiedziały  się także, jaka jest różnica między biblioteką, a księgarnią, co znaczy wypożyczyć książkę oraz co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki. Poza tym utrwalili  wiedzę, jak należy dbać o książki, żeby uchronić je przed zniszczeniem.

 Wizyta w bibliotece miała  również na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci.

Uczniowie dodatkowo zwiedzili Pałac w którym znajduje się Muzeum Dzieduszyckich.

By admin