Z okazji Dnia Dziecka uczestnicy projektu “Na tropie przeszłości” przygotowali dla szkolnej społeczności performance. Zaprezentowali się w plenerze przed budynkiem szkoły. Najpierw wystąpili z tańcami – chodzonym “Siano grabała”, tańcem przeworskim i krakowiakiem, tańcem narodowym. Następnie zaprosili wszystkich uczniów i nauczycieli do wspólnego tańca. Ten flash mob udał się doskonale, był to chyba najliczniej wykonany chodzony w historii Zarzecza. Na koniec warsztaty ze śpiewu ludowego – nauka pieśni “uOd Przeworska dyszcz idzie”. Liczymy na piątki z muzyki ;-))W niedzielę finał projektu podczas gminnego Dnia Dziecka. Zapraszamy.

Tańce to nie jedyne atrakcje przygotowane dla naszych uczniów z okazji Dnia Dziecka. Dzieci miały możliwość spotkania z przedstawicielami straży pożarnej, policji i wojska.

By admin