Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci. Cieplejsze dni i budząca się do życia przyroda dodaje wszystkim pozytywnej energii.

21 marca uczniowie naszej szkoły zgodnie z tradycją pożegnali zimę i powitali upragnioną wiosnę.

Tego dnia uczniowie klasy I a i I b rozpoczęli zajęcia od przygotowania Marzanny. Ubrana w piękną kolorową sukienkę  ozdobiona kwiatami Marzanna wraz z dziećmi wyruszyła ze szkoły do parku. Zebrane wokół słomianej panny dzieci donośnymi okrzykami: „Marzanno, Ty zimowa Panno, Ciebie pożegnamy, wiosnę powitamy” -pożegnały zimę. Nasza Marzanna została spalona.

Wszyscy mają nadzieję, że wiosna zechce do nas zawitać nie tylko kalendarzowo, ale również w postaci ciepłych słonecznych dni. Każdy spragniony jest już promieni słonecznych i zieleni w tle. Myślimy, że wiosna posłucha próśb dzieci i zostanie z nami na dobre.

Był to bardzo radosny dzień. Dzieci powróciły do swoich klas z szerokim uśmiechem i nadzieją, że wreszcie zawitała tak upragniona wiosna.
A więc … WITAJ WIOSNO!

By admin