W dniu 23.02.2023 roku w Hali Sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zarzeczu odbyły się w Rejonowe Igrzyska Dzieci w piłce ręcznej chłopców. W zawodach wzięło udział 5 drużyn ze Szkoły Podstawowej nr14 z Przemyśla, Szkoły Podstawowej nr 1 w Pruchniku, Szkoły Podstawowej z Birczy, Zespołu Szkół z Rudy Różanieckiej oraz Zespołu Szkół w Zarzeczu. Kadra  chłopców z naszej szkoły to:  z klasy VI a: Kucab Wiktor, Szymon Kuras,  Michalik Bartosz, Michorczyk Miłosz, Sawa Oskar, Zaręba Kornel, Zaręba Ksawery oraz z klasy VI b – Rabeł Kacper.

Po uroczystym otwarciu turnieju i powitaniu wszystkich uczestników przez Pana Mariusza Surmiaka Dyrektora GOSiR-u i panią Katarzynę Warchoł w pierwszym meczu zagrały drużyny chłopców z Zarzecza i Przemyśla. Wygrywamy z Mistrzami Podkarpacia 9:5. Następnie po bardzo wyrównanym meczu przegrywamy z Pruchnikiem jedną bramką. To była jedyna porażka naszych zawodników. Następnie pokonujemy drużynę z Birczy i Rudy Różanieckiej.

Nasi chłopcy spisali się kolejny raz znakomicie, awansując do półfinału, zabierając ze sobą 3 punkty do kolejnej rundy zawodów. Składam ogromne podziękowania zawodnikom, Pani Marii Zarębie oraz wszystkim kibicom za wspaniały doping.

Opiekun drużyny:

mgr Katarzyna Warchoł

By admin