6 stycznia uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami i rodzicami wzięli udział w plenerowej imprezie czyli Orszaku Trzech Króli. Z 3 stron wyruszyli Mędrcy ze swoją świtą, którą tworzyli:  młodsi i starsi uczniowie naszej szkoły, ich rodzice, Zespół Śpiewaczy z Kisielowa i Maćkówki, zespół muzyczny z Łapajówki, strażacy z OSP Kisielów,  Łapajówka i Zarzecze oraz Straż Grobowa „Turki” z Żurawiczek.

Od strony Przeworska wyruszył orszak króla Baltazara ubarwiony kolorem żółtym, od strony Kisielowa króla Melchiora, na zielono, od strony Łapajówki króla Kacpra w kolorze czerwonym. Mędrcy  spotkali się  z królem Herodem na placu przy naszej szkole,

następnie cały orszak wyruszył do kościoła w Zarzeczu, by uczestniczyć we Mszy Świętej  i pokłonić się Dzieciątku. Po zakończonej Eucharystii królowie wraz z orszakami udali się do zabytkowego Pałacu w Zarzeczu, gdzie miało miejsce wspólne kolędowanie przy ciepłym poczęstunku.

By admin