16 grudnia 2022r. klasa 8a uczestniczyła w warsztatach kulinarnych zorganizowanych przez Zespół Szkół im. Wincentego Witosa w Zarzeczu. Uczniowie zapoznali się z metodami zaplatania chałki, przepisem na ciasto, oraz różnymi ciekawymi wiadomościami związanymi z gastronomią. Następnie każdy uczestnik sam wykonał świąteczną chałkę, ozdobił ją i wypiekł. Gdy chałki rosły…rosły … piekły się uczniowie uczestniczyli w warsztatach z języka angielskiego, podczas których, tłumaczony był przepis na chałkę z języka angielskiego na język polski. Wszystko miało charakter ciekawej zabawy.
Po skończonych warsztatach z języka angielskiego wszyscy przeszli do kuchni na konkurs. Na najładniej upieczoną chałkę.1 miejsce zajęła Julia Zając,  2 -Karol Chmiel i Wiktor Banowicz , wyróżnienie zdobyła Kinga Kiełbowicz. Po rozdaniu nagród i świątecznych upominków od Pani Dyrektor Beaty Klisz wszyscy degustowali swoje wypieki. Ten dzień uczniowie klasy 8a zapamiętali jako naukę i zabawę, niektórzy nawet planują dalszą edukację w tej szkole.
                                                                                                                     Barbara Pawłowska

By admin